Szlachetna Paczka jest projektem pomocy bezpośredniej, w którym darczyńcy przygotowują paczki dla rodzin w potrzebie. Adresy tych rodzin są pozyskiwane przez wolontariuszy, którzy działają lokalnie. Szlachetna Paczka ma charakter ogólnopolski i jak żadna inna akcja charytatywna w Polsce łączy działania setek tysięcy osób.

 

W tym roku paczkę dla 4-osobowej rodziny z Katowic organizowała klasa 3c. Wybrano rodzinę, podzielono obowiązki i zaczęto organizować potrzebne rzeczy. Cała klasa włączyła się w przygotowanie paczki, każdy dał coś od siebie. Dzięki tak wielkiemu zaangażowaniu uczniów, rodziców i wychowawczyni mgr Joanny Ryglewskiej udało się spełnić marzenie rodziny, która otrzymała 25 kartonów pełnych jedzenia, ubrań, środków czystości. Nie zabrakło też zabawek dla dzieci, słodyczy, choinki i prezentów świątecznych.

 

Dwuosobowa delegacja klasy wraz z wolontariuszem zawiozła rodzinie przygotowane paczki. Dzieci ogromnie cieszyły się z każdej otrzymanej paczki, a specjalne podarunki sprawiły im niesamowitą radość. Ich mama cieszyła się ze wszystkiego, zwłaszcza z jedzenia, ciepłych ubrań dla dzieci i farb niezbędnych do pomalowania mieszkania.

 

Klasa otrzymała podziękowania od rodziny, wolontariusza, dyplom od Szlachetnej Paczki oraz laurkę przygotowaną specjalnie przez obdarowane przez nią dzieci.

 

Wszystkim ta akcja sprawiła ogromną radość. Wspólne przygotowywanie paczki zintegrowało klasę i uwrażliwiło na problemy innych.

 

Wszystkich bardzo zachęcamy do brania udziału w akcjach charytatywnych, które Szlachetna Paczka organizuje w grudniu każdego roku!

 

Katarzyna Gołda (3c)