W ostatnią środę 19 kwietnia 2017 na deskach Teatru Korez wystąpiła nasza szkolna grupa teatralna „Los Titiriteros” ze spektaklem „Busco a una chacha… ¡corriente y moliente!”. Przedstawienie zostało przygotowane w języku hiszpańskim przez uczniów klas dwujęzycznych pod opieką nauczycieli Sorayi Perianes Sánchez oraz Pablo Vivó Jimeneza. Ze względu na duże zainteresowanie, sztukę zagrano dwa razy przy pełnej sali i głośnych brawach zachwyconej publiczności, wśród której była Dyrekcja liceum, nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz inni sympatycy naszego teatru.

Warto zaznaczyć, iż spektakl został wystawiony po raz pierwszy w marcu w Warszawie w ramach XII Ogólnopolskiego Konkursu Teatrów Szkolnych w Języku Hiszpańskim organizowanego przez Biuro Radcy ds. Edukacji Ambasady Hiszpanii w Polsce. Podczas konkursu naszej grupie teatralnej przyznano wyróżnienie za najlepszy poziom języka hiszpańskiego i dodatkowo uczennica Katarzyna Krupska została wyróżniona za grę w dialekcie andaluzyjskim, otrzymując dyplom za najlepszą interpretację językową.


Szkolny Teatr Hiszpański „Los Titiriteros” działa w naszym liceum od wielu lat i ma na swoim koncie szereg nagród i wyróżnień w polskich i międzynarodowych przeglądach teatrów hiszpańskich. Sztuki, w których grają uczniowie naszych klas dwujęzycznych hiszpańskich, przygotowywane przez nauczycieli pochodzących z kraju Cervantesa, zawsze cieszą się wielkim zainteresowaniem publiczności – Teatr Korez co roku gości naszych utalentowanych aktorów.