Już od 26 listopada odbywają się międzynarodowe warsztaty w katowickich szkołach – „Wańkowiczu” i „Konopnickiej”. Uczniowie z 15 państw świata – Australii, Brazylii, Kanady, Kolumbii, Kuby, Polski, Indii, Kenii, Indonezji, Łotwy, Nigerii, Palestyny, Peru, Filipin i USA – przygotowują się do prezentacji projektów związanych z globalnym ociepleniem podczas organizowanej w języku angielskim (właśnie przez naszą szkołę i „Wańkowicza”!) konferencji dla Szkół Stowarzyszonych UNESCO i Baltic Sea Project. Wydarzenie będzie miało miejsce w poniedziałek 3 grudnia w Wyższej Szkole Technicznej w Katowicach.

W konferencji oprócz 45 nauczycieli i uczniów z zagranicy będzie brało udział ponad 200 uczestników z 23 szkół z 15 polskich miast (Bielsko Biała, Bydgoszcz, Chorzów, Częstochowa, Katowice, Kraków, Łańcut, Nowy Sącz, Racibórz, Sucha Beskidzka, Warszawa, Wrocław, Ustka).

Wykłady wygłoszą: prof. dr hab. Piotr Skubała nt. “We are entering the planetary terra incognita” oraz dr Beata Węgrzynek nt. “Climate changing and the spread of some invasive plants on the example of Polish flora”. Program Director of the Centre for Global Education Sarah Flynn z Kanady opowie o projektach ekologicznych i przedstawi relację z uczestnictwa grupy w COY 14 organizowanego w Katowicach. Polski Koordynator Szkół Stowarzyszonych UNESCO, Małgorzata Herbich, przestawi nowe zasady przynależności do sieci Szkół Stowarzyszonych, a Polski Koordynator Baltic Sea Project, dr Jolanta Mol przedstawi zasady uczestnictwa w Projekcie państw bałtyckich BSP.

Podczas konferencji uczestnicy odtańczą razem Flash Mob, integrując / łącząc się ze szkołami świata w sprzeciwie przeciwko globalnemu ociepleniu.

W sobotę cała międzynarodowa grupa będzie integrować się z naszymi uczniami podczas wycieczki do Krakowa.

Mamy nadzieję, że oprócz nauki i czeka nas międzynarodowa integracja i dobra zabawa.

Zapraszamy do wspólnego Flash Moba 3 grudnia 2018!