W ostatnich dniach maja i pierwszych dniach czerwca odbyły się Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt oraz siatkówce plażowej dziewcząt i chłopców.

 

Miło nam poinformować, że 24 maja reprezentacja naszej szkoły w składzie: Julia Wolny 1a1, Oliwia Dunaszewska 1a2, Bogumiła Gręda 1a2, Marta Bajura 1b1, Katarzyna Brodka 1c, Agata Domogała 1c, Klaudia Stefanowska 1c, Weronika Mozdyniewicz 1h2 oraz abiturientki Karolina Arciszewska 3b1, Klaudia Klonowska 3b1,  Aleksandra Sobczyk 3b2, Agata Krawczyk 3c i Klaudia Mitwerandu 3c, rozegrały ćwierćfinał, półfinał i finał Mistrzostw. Po morderczej walce w 32 stopniowym upale nasze reprezentantki zajęły IV miejsce.

 

30 i 31 maja, na boiskach siatkówki plażowej w Katowicach-Szopienicach, w Mistrzostwach Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych, do rywalizacji przystąpiły pary chłopców i dziewcząt. W poniedziałek, w upalnej aurze, reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wojciech Kaźmierski 3b1 i Marek Ostrówka 1b1 oraz Szymon Maciejewski 2c i Mateusz Murek 2c, wywalczyła IV miejsce drużynowo, tracąc zaledwie 1 punkt do brązowego medalu.

 

Natomiast we wtorek, w upale i ulewnym deszczu, turniej rozgrywały dziewczęta. W finałowej rozgrywce nasze reprezentantki: Sandra Langosz 1b1 i Dominika Krakowczyk 1b2, w meczu o III miejsce, pokonały reprezentację VIII LO, a abiturientki Wiktoria Podgórska 3a i Aleksandra Nowosielsk  3b2 uległy reprezentantkom VIII LO, zajmując II miejsce.

 

Drużynowo nasza szkoła zajęła II miejsce, zdobywając wicemistrzostwo Katowic w siatkówce plażowej.

 

We wtorek, 7 czerwca, na boiskach MOSiR Mysłowice „SŁUPNA”, rozegrano zawody rejonowe siatkówki plażowej o awans do Finału Wojewódzkiego Licealiady. Nasze reprezentantki pokonały pary mysłowickie, zajmując II miejsce.

 

Wszystkim reprezentantkom i reprezentantom szkoły serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów sportowych w nowym roku szkolnym!!!