Z radością informujemy, że uczennica klasy 3Pa2 naszej szkoły – Aleksandra Nowińska, wraz ze swoim zespołem została wybrana przez firmę Samsung do finału konkursu Solve for Tomorrow i będzie reprezentować nasz region w ścisłym finale pilotażowej edycji tego projektu.

Projekt polega na stworzeniu strony internetowej, dzięki której za pomocą kodów QR można zagrać w grę terenową Terrain Story. Celami przedsięwzięcia są profilaktyka zdrowia psychicznego, wzmocnienie wiedzy uczniów przygotowujących się do egzaminu maturalnego oraz integracja i aktywizacja rodzin i młodzieży po zaistniałej pandemii. 

Nasza placówka stała się częścią tej inicjatywy poprzez udział w grze organizowanej na terenie szkoły – “Pomóż Abelardowi”. Gry odbywają się również w 14 innych miejscach, a łącznie wzięło już w nich udział ponad 1700 osób. Ola pozyskała również 19 partnerów do projektu, takich jak Prezydent Miasta Katowice, Marszałek Województwa Śląskiego i duże firmy, m.in. Enea, Moya czy Emitel. Dzięki działaniom marketingowym zespołu, w mediach pojawiło się 16 wzmianek informujących o inicjatywie np. na stronach firmy Samsung, Miasta Katowice. Uczniowie gościli w Radiu Katowice, gdzie promując inicjatywę zapoznawali słuchaczy z przedsięwzięciem, jego celami i zachęcali do wzięcia udziału w grze. Zespół stworzył także ponad 200 grafik, które edukują osoby obserwujące ich w mediach społecznościowych.

Każdy z nas może teraz wesprzeć swoim głosem inicjatywę i pomóc Oli i jej zespołowi w wygraniu nagrody publiczności. Zapraszamy wszystkich do głosowania przez link: SPRAWDŹ.

Na zespół głosować można do 29 marca 2022 do godziny 16.00. Zachęcamy też do obserwowania ich działań na Facebooku, Instagramie i Tik Toku, ponieważ Terrain Story to inicjatywa rozwojowa, a sama gra w najbliższych dniach zostanie przetłumaczona na język ukraiński, umożliwiając zagranie w niej szerszemu gronu odbiorców.

Projekt jest również realizowany w ramach Olimpiady „Zwolnieni Z Teorii”. 

Dziękujemy za każdy Wasz głos, a Oli gratulujemy sukcesów i wyczekujemy kolejnych 🙂 Powodzenia!