W czwartek 8 czerwca b.r. na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach-Szopienicach odbyły się półfinały i finał Mistrzostw Katowic Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej dziewcząt.

Reprezentacja naszej szkoły drogę do srebrnego medalu rozpoczęła jesienią. Na  Orliku „Bugla” 26 października dziewczyny okazały się bezkonkurencyjne, wygrywając w grupie eliminacyjnej bez straty nawet jednej bramki. W rozegranych wtedy meczach pokonały VII LO 6:0, XV LO 7:0 i X LO 5:0. Dziewczyny zmotywowane dobrymi wynikami z jesieni śmiało przystąpiły do walki o najwyższe trofea. Celem było złoto.

Droga do medalu nie była łatwa. By walczyć o złoty medal, najpierw trzeba było pokonać rywalki. I to się udało naszym dziewczynom. Wygrały 3:0 z XIV LO, 1:0 z Zespołem Szkół Poligraficzno-Mechanicznych i 3:0 z IV LO. Ten ostatni wygrany mecz otwarł dziewczynom drogę do finału.

Zmęczone, ale pełne animuszu przystąpiły do walki o złoty medal z piłkarkami Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Katowicach. Trenujące 16 godzin tygodniowo zawodniczki SMS Katowice nie pozwoliły wydrzeć sobie złota. Dzięki bardzo dobrej obronie SMS-u i ich bramkarce mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla SMS Katowice. Mimo zaciętej walki i ambitnej gry, dziewczynom nie udało się strzelić honorowej bramki, choć wiele razy były bardzo bliskie jej zdobycia.Nasze dziewczyny zostawiły na boisku „serducho”, dużo wysiłku i potu, a zdobyty srebrny medal smakuje jak ZŁOTO.

Naszą szkołę reprezentowały:

Ewa Żurakowska i Ola Pasławska z klasy 3b2, Agata Domogała i Klaudia  Stefanowska z klasy 2c, Marta Bajura z 2b2, Weronika Mozdyniewicz z 2h2, Julia Janakiewicz z 1a1, Justyna Janakiewicz i Julia Niedźwiecka z 1b1, Ewa Stypiński, Karolina Szymura, Julia Wilczek i Julia Włoch z klasy 1b2 i kapitan drużyny Magdalena Bryłka z klasy 1h.

Jesteśmy z Was dumni! Serdecznie Wam gratulujemy i trzymamy kciuki za sukcesy w przyszłym roku!

Trenerką drużyny jest mgr Joanna Ryglewska