W dniu 21 października 2019 r. nasza szkoła miała przyjemność gościć panią dr Sabinę Klimek, wieloletniego byłego Konsula RP, kierownika Wydziału Promocji, Handlu i Inwestycji Konsulatu Generalnego RP w Nowym Jorku.

Biografia p. Sabiny Klimek jest imponująca: dyplomata, ekspert do spraw gospodarczej współpracy międzynarodowej, negocjator międzynarodowych umów handlowych, ekspert ds. innowacyjności MŚP oraz przedsiębiorczości kobiet, szkoleniowiec z doświadczeniem dziennikarskim w TVP oraz Polsat News, autorka licznych publikacji naukowych z obszaru przedsiębiorczości. Współzałożycielka i przewodnicząca Rady Nadzorczej Instytutu Europejskiego  Pro Futuro EUROPE, członek Forum Biznesu oraz Forum ds. żywności przy Komisji Europejskiej, właściciel nowojorskiej firmy Klimek Consulting LLC z siedzibą w Nowym Jorku.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele klas lingwistycznych i dwujęzycznych, którzy zainteresowani są w przyszłości pracą w dyplomacji.

Dla uczniów naszego liceum była to możliwość poznania tajników pracy dziennikarza, dyplomaty oraz człowieka biznesu.


Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza część dotyczyła pracy w dyplomacji i pobytu naszego gościa w Nowym Jorku, a druga stanowiła krótkie szkolenie motywacyjne z zakresu rozwoju osobistego.

Szczególne zainteresowanie wzbudził fakt, iż pani konsul miała możliwość goszczenia w Nowym Jorku wszystkich żyjących prezydentów RP: Lecha Wałęsę, Bronisława Komorowskiego oraz Andrzeja Dudę.

Wydarzenie, jakim niewątpliwie była wizyta naszego gościa, uświetniły swoim występem dwie utalentowane wokalnie uczennice: Dominika Centner z klasy 2b2 i Dominika Dybich z klasy 2c1

Pani konsul chętnie odpowiadała na pytania uczniów, pozostaliśmy z uczuciem niedosytu i pod ogromnym wrażeniem naszego gościa.

Konferansjerami uroczystości  byli Emilia Tadla oraz Kacper Ruszkiewicz z klasy 3d, którzy na koniec spotkania wręczyli naszemu gościowi kwiaty oraz drobny upominek, własnoręcznie wykonany przez Dorotę Dyjas z klasy 3b1.

Organizatorką spotkania była prof. Agnieszka Litwińska-Pruciak przy współpracy prof. Jagody Sozańskiej.

Poniżej krótka fotorelacja.