10 listopada b.r. klasa 3a wraz z wychowawcą mgr Anną Richter podczas lekcji wychowawczej wysłuchała porywającego wykładu wygłoszonego przez wybitnego znawcę tematyki kresowej i ormiańskiej – Bogdana Kasprowicza.

W ciągu kilkudziesięciu minut przenieśliśmy się w czasy średniowiecza, aby poznać początki kontaktów kulturowych Śląska i Lwowa. Zdumiewające, jak mocno jesteśmy powiązani kulturowo i ideowo. Wykład na pewno stanie się przyczynkiem do dalszych poszukiwań historycznych i zachętą do odwiedzenia Lwowa szlakiem „śląskich” miejsc.

Bogdan Kasprowicz jest prawnikiem, wiceprezesem Instytutu Lwowskiego (Fundacja Ochrony Dziedzictwa Kulturowego Kresów Wschodnich) w Warszawie. Opublikował ponad 200 artykułów o tematyce kresowej i ormiańskiej. Prowadzi własne audycje w TVP Katowice i Radiu Piekary.

Anna Richter