16 grudnia 2016 r. uczniowie z klasy 1c (Marcin Jargiło, Łukasz Synowiec, Patryk Szopa i Mateusz Więckowski) oraz uczeń Antoni Anczyk z klasy 1b2 pod opieką mgr Magdaleny Kubicy wzięli udział w  Silesia Championship III, Training & Education Days zorganizowanych przez Zespół Szkół Technicznych w Mikołowie we współpracy z E-Sport School Organization. Organizatorzy przygotowali turniej e-sportu, warsztaty i pokazy z zakresu najnowszych technologii. Celem imprezy była zarówno promocja e-sportu, w tym przełamanie stereotypów panujących w starszym pokoleniu, jak również przygotowanie uczniów do przyszłej pracy w szeroko pojętej branży IT.

Nasi uczniowie wzięli udział w wykładach i w turnieju League of Legends. Niestety, nie przeszli do finału, ale wrócili bogatsi o nowe doświadczenia. Twierdzą, że w przyszłorocznej edycji imprezy odniosą spektakularny sukces!