W poniedziałek 23 maja w hali MOS Katowice odbył się Finał Mistrzostw Katowic Szkół Ponadpodstawowych w siatkówce halowej dziewcząt. Nasze reprezentantki okazały się najlepszą drużyną tych rozgrywek.

Dotarcie do finału było poprzedzone rozegraniem grupy i półfinałów. Siatkarki Konopy ograły zdecydowanie wszystkie drużyny w drodze do finału, nie pozostawiając żadnych wątpliwości, kto jest najlepszy. W finale, przy aktywnym dopingu naszych kibiców, dziewczyny rozegrały kosmiczne mecze. Rozgromiły rywalki zagrywką, atomowymi atakami, precyzyjnymi kiwkami i świetnymi kontratakami. Zdominowały na parkiecie swoje przeciwniczki, udowadniając, że nie mają sobie równych. Są Mistrzyniami Katowic!

Kolejne miejsca Finału:
II miejsce siatkarki VIII LO im. M. Skłodowskiej-Curie
III miejsce siatkarki III LO im. A. Mickiewicza
IV miejsce siatkarki I LO im. M. Kopernika

Szkoda, że w tym roku nasze zawodniczki nie będą miały możliwości kontynuowania swojej świetnej gry na dalszych etapach tej rywalizacji. Niestety Covid-19 pokrzyżował te plany.

Naszą szkołę reprezentowały:
Rusiecka Julia 2Ph – kapitan reprezentacji, przyjmująca
Mrowiec Martyna 3Pb2 – atakująca
Niedźwiedź Aleksandra 0h – przyjmująca
Biegańska Maja 1a2 – rozgrywająca
Glagla Paulina 2b2 – środkowa
Stanek Zuzanna 3Pc2 – środkowa
Kuźniak Jagna 2b2 – libero
Żyła Dominika 2Ph – przyjmująca
Fąfera Kamila 3Pb3 – libero
Wawrzynek Katarzyna 3Pb2 – rozgrywająca
Fujarska Martyna 1b1 – przyjmująca
Kot Sonia 2b2 – przyjmujaca
Listkiewicz Olga 1b1 – przyjmująca
oraz w półfinale Szymanik Aleksandra 3Pb3 – rozgrywająca

Wszystkim dziewczynom gratulujemy sukcesu i serdecznie dziękujemy za godne reprezentowanie naszej Konopy!