Wybitni biolodzy-ekolodzy II LO z klasy biologiczno-chemicznej, Małgorzata Rymarczyk (3B1) i Stanisław Anczyk (3B1), będą reprezentować nasze Liceum i woj. śląskie w finale centralnym XXXII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej (OWE). Etap centralny odbywa się w Serocku w dniach 2-4 czerwca 2017 r.

Zmagania naszych uczniów zarówno z testem pisemnym jak i częścią ustną Olimpiady w etapie regionalnym zakończyły się sukcesem. Małgosia (I miejsce) i Stasiu (II miejsce) wykazali się ogromną wiedzą na temat ochrony środowiska, ochrony przyrody, gleby, wody, powietrza oraz aspektów prawnych i gospodarczych z tych dziedzin. Opanowali tematykę dotyczącą: zmian klimatycznych, zrównoważonego rozwoju, gospodarki odpadami, gospodarki rolnej i leśnej, rekultywacji terenów i ekologii klasycznej.


Trzeba dodać, że Stasiu reprezentuje II Liceum po raz trzeci w finale centralnym OWE. Już w klasie I, dzięki uzyskaniu tytułu finalisty XXX OWE, zapewnił sobie wynik z biologii – 100%, podczas rekrutacji na Wydział Lekarski Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

Opiekunem olimpijczyków jest dr Jolanta Mol.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!