Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej i Pięknego Czytania

pod patronatem

Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego


 

18 kwietnia 2016 r. odbył się w naszej szkole kolejny Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Niemieckojęzycznej i Pięknego Czytania. Organizatorkami wydarzenia były prof. Ewa Staniec i prof. Izabela Arciuch.

 

W zmaganiach uczestniczyło 12 uczniów naszej szkoły:

Dominika Kamińska, Wiktoria Olesińska, Małgorzata Rymarczyk, Bartłomiej Zdziebko, Aldona Czech, Marta Sieczko, Barbara Żurke, Szymon Kurzyński, Julia Nikodem, Szymon Chromik, Kinga Jamontt oraz Michał Giec.

 

Przewodniczącą Jury konkursu jest  prof. zw. dr hab. Barbara Grażyna Szewczyk z Instytutu Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, która jest również fundatorem nagród pieniężnych. Konkurs uroczyście otworzyła dyrektor naszej szkoły – dr Jolanta Mol, życząc uczestnikom powodzenia.

 

Wyniki Konkursu:

I miejsce: Michał Giec

II miejsce: Szymon Kurzyński

III miejsce: Bartłomiej Zdziebko

Wyróżnienie: Barbara Żurke

 

Gratulujemy zwycięzcom!!!