Na początku września 2017 trzy uczennice z klas biologiczno-chemicznych: Monika Lewandowska, Natalia Nawrat i Karolina Zinka, pod opieką prof. Pawła Didkowskiego wzięły udział w międzynarodowym obozie ekologicznym BSP UNESCO w Danii w miejscowości Aro. Oto kilka słów od dziewcząt, które podzieliły się swoimi wrażeniami:

Obóz był świetnie zorganizowany, nie tylko od strony technicznej, ale również od strony warsztatowej i praktycznej. Nocowaliśmy w namiotach, sami pomagaliśmy przygotowywać posiłki. Mieszkaliśmy na małej wyspie w Danii, która zachwyciła nas swoją przyrodą. Mimo że często padał deszcz, nie przestawaliśmy działać. Poznaliśmy młodych ludzi z całej Europy. Naszym zadaniem było zbadanie wpływu zmian geograficznych na zmiany w lokalnej przyrodzie – z pomocą systemu GPS i starych map tworzyliśmy nowe i badaliśmy, jak te zmiany wpłynęły na przyrodę i gatunki flory i fauny. Warsztaty i spotkania były bardzo ciekawe, długo jeszcze będziemy wspominać te kilka wspólnych dni. Zachęcamy do obejrzenia filmu stanowiącego podsumowanie warsztatów – oczywiście w języku naszej komunikacji na obozie, czyli po angielsku.

Baltic Sea Project – Aarø
(Denmark 3-9 September 2017)

ZOBACZ FILM: https://youtu.be/4SSrXrbeA10