Miło nam poinformować, że po raz kolejny nasza szkoła zajęła wysokie pozycje w Ogólnopolskim Rankingu Liceów magazynu „Perspektywy”. Otrzymaliśmy tym razem tytuł „Srebrnej Szkoły 2015”, co oznacza, że w ubiegłym roku osiągnęliśmy jeszcze lepsze wyniki niż dotychczas a jakość kształcenia w naszym liceum jest coraz wyższa. Dzięki temu tytułowi II LO otrzymało srebrny Znak Jakości  Szkoły 2015.

Na tle publicznych liceów katowickich II LO znalazło się na 3. pozycjiRankingu Szkół Olimpijskich (czyli osiągających sukcesy w olimpiadach i konkursach przedmiotowych) oraz na 4. pozycji w ogólnym Rankingu Liceów województwa śląskiego. W Ogólnopolskim Rankingu Szkół Olimpijskich zostaliśmy sklasyfikowani na 92. miejscu.

Tytuł „Srebrnej Szkoły 2015” jest potwierdzeniem ważnej roli, jaką nasze liceum pełni na mapie szkół katowickich, niech będzie też zachętą dla gimnazjalistów – u nas otrzymacie na pewno znakomite wykształcenie!!!