„Powiedz mi kim będę” to program realizowany przez sześcioro studentów Zakładu Tańca Akademii Muzycznej w Katowicach, członków grupy nieformalnej Bright Students. Zostanie przeprowadzony 7 czerwca w godzinach 9:20 – 15:00 na sali gimnastycznej naszej szkoły.

_

W programie:

– rozmowa i warsztaty wprowadzające do tematyki interpretowania i oglądania tańca,

– prezentacja spektaklu tanecznego pt. „Bright Future”,

– twórcza rozmowa pospektaklowa.

_

Głównym celem projektu jest zaangażowanie uczestników do kreatywnego i twórczego działania, które uwzględnia: bycie w grupie, aktywność fizyczną, pełne wrażliwości i odwagi spojrzenie na świat i przyszłość – poprzez oglądanie spektaklu tanecznego o tej tematyce i kreatywną rozmowę po spektaklu.

_

Opis spektaklu:

Spektakl pt. „BRIGHT FUTURE” to efemeryczna, ruchowa wypowiedź młodych ludzi wkraczających z impetem w przyszłość – nowe lata dwudzieste. To refleksja nad perspektywą budowania „dorosłości” i swojej tożsamości w świecie, w którym wizja przyszłości obejmuje najbliższe kilka lat oraz wielką niewiadomą – co będzie dalej? Czy młodzież, która jest „przyszłością narodu”, czeka przysłowiowa świetlana przyszłość?

_

Eksplorując zagadnienie końca – lekkości i światła, kolektywnie krążymy po orbicie. Poświęcamy sobie czas, uważnie wypatrujemy zmiany, ściągamy kosmiczne energie. Polegamy na sobie nawzajem, bo być może to jedyne, co kiedykolwiek miało sens.

_

Choreografia: Anna Mikuła

Kreacja i wykonanie: Adrianna Kazimierz, Anna Szopa, Oliwia Wilczewska, Benedykt Król, Jakub Stępnik, Szymon Tur

Czas trwania: 40 minut

_

Trailer spektaklu:

https://www.youtube.com/watch?v=KM27lSuogX8&feature=youtu.be&ab_channel=AnnaMiku%C5%82a

Zachęcamy do polubienia strony projektu na Instagramie:

https://www.instagram.com/accounts/login/?next=/brghfutu/

_

Partnerami projektu są II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach oraz III Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Katowicach.

Projekt został sfinansowany ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2021-2030.