1 września przywitaliśmy w II LO kolejny rok szkolny. Podczas uroczystego apelu pani dyrektor – dr Jolanta Mol, przywitała grono pedagogiczne oraz uczniów naszej szkoły, szczególnie pierwszoklasistów, życząc wszystkim wytężonej i satysfakcjonującej pracy w najbliższych miesiącach. Wicedyrektor – mgr Anastazja Nędzi, odczytała natomiast list skierowany do społeczności szkolnej przez Prezydenta Miasta Katowice, dr. Marcina Krupę. Spotkanie zwieńczył wykład inauguracyjny – nauczycielka historii mgr Anna Richter przygotowała krótką prelekcję na temat głównych przyczyn wybuchu II wojny światowej.

 

Mamy nadzieję, że zbliżający się rok przyniesie wszystkim uczniom i pracownikom naszej szkoły wiele radości i dumy z powodu osiągniętych wyników, wspólnego zdobywania wiedzy i budowania naszej licealnej społeczności!