23 czerwca w VIII LO w Katowicach odbyło się spotkanie podsumowujące pierwszy rok działalności Międzyszkolnego Koła Miłośników Astronomii ZODIAK. W skład koła wchodzą uczniowie II LO, III LO i VIII LO w Katowicach.

Nauczyciele koordynatorzy krótko podsumowali dotychczasowe działania, podziękowali uczniom za aktywny udział i krótko nakreślili plan pracy na przyszły rok, w którym działania pasjonatów astronomii będą się koncentrowały głównie na zajęciach terenowych. Pierwsze z takich zajęć odbędą się w nocy z 29 na 30 września w Młodzieżowym Obserwatorium Astronomicznym w Niepołomicach i będą poświęcone fotografowaniu nocnego nieba.

Na początku nowego roku szkolnego nowi członkowie społeczności II LO, III LO i VIII LO będą mogli wejść do zespołu. W naszej szkole ofertę tę kierujemy nie tylko do uczniów klas SIGMA, ale również i innych klas zainteresowanych rozwijaniem swoich pasji astronomicznych. W gronie nowych członków z niecierpliwością oczekujemy pasjonatów astronomii, którzy niekoniecznie są najlepszymi, ale przede wszystkim solidnymi i pracowitymi uczniami, gdyż zgodnie z generalną zasadą panującą w naszej szkole: z równym zaangażowaniem nauczamy i pomagamy rozwijać zainteresowania wszystkich uczniów, co skutkuje wysokimi ocenami Liceum.

Na zakończenie ostatnich w tym roku zajęć koła ZODIAK zwiedziliśmy wystawę „Stąd do nieskończoności” przygotowaną przez sekcję VIII LO. Wystawa jest poświęcona przede wszystkim odległościom dzielącym Ziemię od innych obiektów we Wszechświecie.

Członkowie sekcji II LO, wraz z nauczycielem prowadzącym, dr Przemysławem Raczyńskim, dziękują uczniom III LO i VIII LO za efektywną współpracę i życzą udanych wakacji.

Do zobaczenia we wrześniu…