30.05 2018 roku na boiskach Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach-Szopienicach rozegrane zostały Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadpodstawowych w piłce nożnej dziewcząt.

W temperaturze 30 stopni Celsjusza nasze dziewczęta wygrały półfinały  z ZSP-M 3:0 oraz z  IV LO im. gen. Stanisława Maczka 4:0. W finałowym meczu reprezentantki naszej szkoły przegrywały w pierwszej połowie z XIV LO im. H. Sucharskiego 0:1. Pięciokrotnie trafiły w słupek i dwa razy w poprzeczkę bramki. W drugiej połowie meczu strzeliły dwie bramki, wygrywając cały mecz 2:1. Po ostatnim gwizdku sędziego radości nie było końca.
Wreszcie zdobycie upragnionego od kilku lat tytułu Mistrzyń Katowic stało się faktem!!!
Naszą szkołę reprezentowały: Agata Domogała (3c), Magdalena Bryłka (2h), Julia Włoch (2b2), Julia i Justyna Janakiewicz (2b1), Nadia Przytuła (1a), Dominika Kaczmarek (1b1), Natasza Sztyler-Barboza (2h). Bramki broniła Julia Wilczek (2b2).
Serdecznie gratulujemy!!!