22 czerwca br. dwudziestoosobowa grupa młodzieży z klasy 1a2 pod opieką księdza Leszka Buby oraz prof. Agnieszki Grzyśki zorganizowała piknik dla dzieci ze świetlicy św. Brata Alberta przy Ośrodku św. Jacka Caritas Archidiecezji Katowickiej.

Młodzież przygotowała i poprowadziła zabawy ruchowe dla grupy osiemnastu podopiecznych świetlicy. Na zakończenie pikniku zjedliśmy upieczone na grillu kiełbaski i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia był ks. Leszek Buba, który współpracuje ze świetlicą św. Brata Alberta.

Dzieci wraz z opiekunami przygotowały również niespodziankę dla licealistów: każdy z nas dostał na pamiątkę małego gipsowego aniołka, a klasa dodatkowo otrzymała płaskorzeźbę większego anioła w ramce.

Najpiękniejszym prezentem dla nas były jednak uśmiechnięte buzie dzieci, które podzieliły się z nami swoją radością i spontanicznością. Chociaż wspólne zabawy na świeżym powietrzu i upał zmęczyły zarówno młodszych, jak i starszych uczestników, piknik zakończył się dopiero o godz. 18.30.

Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję na kolejne spotkanie!