W poniedziałek i wtorek (22-23.06.2015) w naszej szkole odbył się pierwszy turniej gamingowy „Konopa Gaming Championships”. Do zmagań wybrano grę komputerową „Leagues of Legends”, sam turniej natomiast przygotowany został przez klasę 1C „Sigma” (z pomocą Bartłomieja Zdziebki z klasy 1b2).

Wystartowało sześć drużyn, które zostały podzielne na dwie grupy. W finale zwyciężył team „Klub Wesołego Silvera” w składzie: Aleksander Pucher, Oskar Konarzewski, Daniel Perdek, Piotr Słowik, Bartłomiej Eksner. Zmierzyli się oni z ekipą „Kaleta Krul” w składzie: Paweł Altman, Kamil Sajnóg, Bartek Primus, Bartek Sobera oraz Szymon Kaleta.

Podczas turnieju byliśmy świadkami widowiskowych starć, pełnego skupienia i ogromu emocji towarzyszących osobom oglądającym grę w strefie kibica. Całość była transmitowana na żywo w serwisie Twich i opatrzona profesjonalnym komentarzem. Wszystkie szczegóły dotyczące tego wyjątkowego wydarzenia znajdziecie na stronie internetowej turnieju.

Autorem fotorelacji jest Marcin Bartosiak.