W ramach akcji #konopnickaczyta odbyła się w naszym liceum pierwsza wymiana książkowa, tzw. bookcrossing – czyli bezinteresowna wymiana przeczytanych już książek na nowe, przekazane przez innych czytelników. W poniedziałek 9.04.2018 na miłośników czytania czekała szkolna biblioteka, gdzie można było przejrzeć i „przygarnąć” powieści, opowiadania, eseje.

Akcja odbyła się w ramach programu dofinansowanego przez Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, a jej organizatorkami i pomysłodawczyniami byli bibliotekarz mgr Beata Skwara oraz uczennice klasy 1b2 Kamila Szatan i Dominika Plewniak (którym pomagali inni uczniowie 1b2).


Już teraz pragniemy zapowiedzieć dwa kolejne wydarzenia „okołoksiążkowe”:

  • w ostatni tygodniu maja Szkolny Klub Wolontariatu przeprowadzi zbiórkę książek dziecięcych dla podopiecznych świetlicy środowiskowej,
  • zaś jesienią 2018 roku planowana jest kolejna wymiana książek!