W sobotę 1 czerwca wolontariusze z Konopy wspierali akcję „Biegnij dla Aniołów – charytatywny parkrun Katowice z okazji Dnia Dziecka”. Bieg zorganizowany w Parku Kościuszki miał szczytny cel, ponieważ biegacze zbierali podczas niego pieniądze na wymarzone wakacje dla podopiecznych Domu Aniołów Stróżów – dzieci z trudnych i ubogich rodzin. Organizatorzy przygotowali dla uczestników strefę zabaw, animacji i warsztatów, a także strefę gastro.

Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w przygotowanie oraz współprowadzenie przedsięwzięcia, świetnie się przy tym bawiąc (zdjęcia poniżej). Osoby zaangażowane w tegoroczny parkrun to: Emilia Sobota, Paulina Kędzierska oraz Igor Parys z 1a2 , a także Martyna Karczewska, Alicja Szymańska, Karolina Rybak, Julia Herbuś i Aleksandra Wczasek z 1b2.