Jutro, 16 listopada, już po raz 5. odbędą się obchody Europejskiego Dnia Prawnika organizowane we współpracy z Okręgową Izbą Radców Prawnych w Katowicach. Tegoroczna edycja, odbywająca się pod hasłem Technologia i przyszłość zawodów prawniczych. Dlaczego prawnicy są ważni, gdy bronią obrońców praworządności, ma na celu podkreślenie roli prawników, jaką odgrywają w podtrzymywaniu praworządności poprzez obronę praw obywateli.

Zgodnie z kilkuletnią tradycją, uczniowie realizujący przedmiot wiedza o społeczeństwie na poziomie rozszerzonym wezmą udział w konkursie trzech symulacji rozpraw z zakresu prawa cywilnego, rodzinnego i pracy oraz w konkursie prawniczym. W sumie prawie 40 osób spróbuje swych sił w szlachetnej walce o miano mistrza prawa.

Przewidziano nagrody rzeczowe ufundowane przez OIRP.