Społeczność naszego liceum rozpoczęła rok  szkolny 2015/2016 podczas uroczystego apelu.  Tradycyjnie pani dyrektor – dr Jolanta Mol, podczas uroczystości przedstawiła nowych nauczycieli i powitała uczniów klas pierwszych, złożyła wszystkim uczniom i pedagogom życzenia aktywnej pracy prowadzącej do osiągania zamierzonych celów. Spotkanie – choć upalny koniec lata kierował nasze myśli ku minionym wakacjom – przebiegało w podniosłej atmosferze upamiętnienia kolejnej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Nauczycielka historii – prof. Anna Richter, wygłosiła poruszający wykład o pierwszych dniach wojny w Polsce i na Górnym Śląsku. Tłem muzycznym wykładu była pieśń „Biały krzyż” wykonana przez uczennicę klasy 3c Barbarę Loskę.