Nasza pracownia informatyczna wzbogaciła się właśnie o całkowicie nowy, bardzo atrakcyjny sprzęt. Mamy drona i nowe zestawy do nauki programowania. Od września 2017 ruszają nowe warsztaty z zakresu programowania, ale nie tylko na komputerze – zakupiliśmy 2 zestawy LEGO Mindstorms (składamy i programujemy) i 4 zestawy robotów sumo (japoński styl walki) do programowania.

Dron z kamerą powinien zainteresować także klasy biol-chem: możliwa będzie obserwacja z bliska gniazd bocianów, albo tego, co korniki robią na szczycie świerka. Klasy Sigma pomogą w sterowaniu i obróbką materiałów video. Mam nadzieję, że znajdą się również osoby zainteresowane wydrukiem 3Dprojektowaniem obiektów 3D. Może się okazać, że trzeba wydrukować śmigło do uszkodzonego drona lub uszkodzone koło robota.

Wcześniej zakupiliśmy zestawy Arduino (projektowanie i programowanie zestawów elektronicznych).

Warsztat mamy bogaty. Liczę zatem na Wasze pomysły i zaangażowanie!

Zapraszamy do nauki w klasie Sigma!

mgr Henryk Szantula

nauczyciel informatyki