Grupa uczniów z klasy 1b1 uczestniczyła 13.01.2017 w Nocy Biologów na Wydziale Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uczelnia na terenie swoich pracowni zorganizowała liczne warsztaty/laboratoria, wykłady, a także konkursy i quizy z nagrodami. Uczniowie naszej szkoły w pracowni kultur in vitro samodzielnie założyli sterylną kulturę z liścia fiołka afrykańskiego, którą mogli zabrać do domu, gdzie obserwują rozwój zregenerowanych rośli. Dwie grupy uczniów zamknięte w genetycznym i biochemicznym „escape roomie” rozwiązały pomyślnie wszystkie zadania i wyszły z nagrodami przed upływem wyznaczonego czasu. GRATULACJE! Poza tym uczniowie odwiedzili pracownie fizjologii zwierząt, mikroskopii skaningowej i anatomii roślin, wszędzie angażując się w zajęcia warsztatowe.