20 marca odbyła się trzynasta edycja Regionalnej Sesji Matematycznej z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi pod patronatem Prezydenta Miasta Katowice, dr. Marcina Krupy, oraz Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej.

Podczas uroczystości, zainaugurowanej przez dyrektor II LO, dr Jolantę Mol, uczestnicy wysłuchali wykładu prof. dr. hab. inż. Andrzeja Mitasa z Politechniki Śląskiej p.t. Matematyczne aspekty muzyki, referatów uczniów śląskich szkół na temat interesujących zagadnień matematycznych, a także rozważań nauczyciela matematyki, mgr. Michała Rała, o magii sinusa pewnego kąta.

Gimnazjaliści uczestniczyli w warsztatach logicznych, prowadzonych przez nauczyciela IV LO, mgr. Tomasza Dreinerta, a także wzięli udział w konkursie Matematyka nie taka straszna, przygotowanym przez nauczycielkę matematyki II LO, mgr Iwonę Kowalską. Oprawę muzyczną sesji przygotowali: zespół Karłowicz Jazz Quintet, który wykonał utwór Strasbourg St. Denis Roya Hargrove, oraz Adrianna Hanslik z II LO w repertuarze Diany Krall. Uczniowie zainteresowani giełdą mogli nauczyć się trudnej sztuki inwestowania podczas gry strategiczno-logicznej Cashflow poprowadzonej przez studentów Śląskiego Uniwersytetu Ekonomicznego, a pasjonaci astronomii mogli obserwować zaćmienie Słońca, którego termin przypadł akurat w dniu święta matematyki.

Na zakończenie „niekończącej się podróży matematycznej” pomysłodawczyni i organizatorka wydarzenia – wicedyrektor II LO, mgr Anastazja Nędzi, wręczyła nagrody i dyplomy dla uczestników oraz zaprosiła pasjonatów nauk ścisłych na kolejną edycję Regionalnej Sesji Matematycznej.

 

Zapraszamy do wysłuchania informacji na temat Sesji Matematycznej, która emitowana była na antenie Radia Eska: