W ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Ekonomicznym w Katowicach, klasa 1c SIGMA i dwoje uczniów klasy 3h2 uczestniczyło w wykładzie i zajęciach z zakresu doradztwa zawodowego. Wykład na temat „Rynek, przedsiębiorstwo i konkurencyjność” poprowadził dla nas prodziekan Katedry Przedsiębiorczości i Zarządzania Innowacyjnego UE, dr hab. Grzegorz Głód.

Dowiedzieliśmy się, jakie podmioty gospodarcze funkcjonują w krajowym obrocie gospodarczym, co to jest prawo popytu i podaży oraz jak ono kształtuje politykę ekonomiczną przedsiębiorstw, jaką rolę pełnią w przedsiębiorstwach menadżerowie, a także na czym polega zarządzanie innowacjami.

Ponadto poznaliśmy ofertę edukacyjną uczelni, wydziały, kierunki studiów licencjackich i magisterskich, zasady rekrutacji na studia dzienne na Uniwersytecie Ekonomicznym. Ciekawe dla nas były informacje o wymianach studenckich i programach współpracy z różnymi uczelniami, nie tylko w Europie, ale i  na świecie.

Mamy nadzieję, że współpraca naszej szkoły będzie nadal kontynuowana i niektórzy z nas zostaną w przyszłości studentami Uniwersytetu Ekonomicznego.