Miło jest nam poinformować, że Klaudia Bednarczyk, tegoroczna maturzystka, uzyskała tytuł finalistki X Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Państwie i Prawie organizowanej przez WSPiA Rzeszowską Szkołę Wyższą. Klaudia uzyskała indeks na Wydział Prawa Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Jesteśmy bardzo dumni, że drugi rok z rzędu możemy cieszyć się sukcesami naszych uczennic w tej Olimpiadzie. W zeszłym roku szkolnym tytuł finalistki uzyskała Barbara Falgier, obecnie studiująca prawo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.

Zakres tematyczny Olimpiady obejmuje zarówno zagadnienia podstaw ustroju RP i zasad funkcjonowania instytucji wymiaru sprawiedliwości, jak i problematykę zjawisk społecznych, politycznych i kulturowych zachodzących w Polsce, Europie i w świecie.

Serdecznie gratulujemy!!!

Opiekunką uczennicy była prof. Anna Richter.