II LO im. Marii Konopnickiej w Katowicach wraz z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym nr 2 w Katowicach i szkołą w Portugalii wzięło udział w projekcie na platformie eTwinning z zakresu geografii i socjologii na temat „Unequal Access to Development (Health)”.

Realizacja projektu skupiała się głównie na ukazaniu różnicy między Covid-19 a grypą, przedstawieniu statystyk dotyczących zachorowalności i umieralności na ww. choroby w Polsce i Portugalii, reakcji polskiego i portugalskiego rządu wraz z podjętymi działaniami, przeanalizowaniu dostępu do leczenia w obydwu państwach.

Projekt zwieńczyło spotkanie online, które odbyło się 02.06.2022 na platformie eTwinning, podczas którego uczniowie szkół z Polski i Portugalii przedstawili wyniki swoich badań oraz wymienili się doświadczeniem związanym z pracą przy projekcie.

Czas trwania: 28.02.2022 – 02.06.2022
Uczestnicy z II LO: Karolina Daniel, Weronika Bilewicz 2c2 oraz Zuzanna Liczberska, Paulina Jankowska 3Pb3.
Opiekunowie: Wiktoria Twardoch, Hanna Jeruzal, Łukasz Gądzik.