13 stycznia uczniowie klasy 1a1, w której nauka odbywa się pod patronatem naukowym Katedry Międzynarodowych Studiów Polskich Uniwersytetu Śląskiego, wzięli udział w Dniach Otwartych Katedry odbywających się w siedzibie Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach przy ul. Bankowej.

W pierwszej części spotkania uczniowie wysłuchali interaktywnego wykładu dr Marcina Maciołka o średniowiecznej książce i specyfice pracy średniowiecznych skryptoriów. Następnie, po prezentacji oferty akademickiej (kierunek: międzynarodowe studia polskie), uczniowie po opieką pracowników biblioteki akademickiej zwiedzili tę nowoczesną instytucję. Szczególne zainteresowanie uczniów wzbudziła informacja o powszechnej dostępności zbiorów dla wszystkich zainteresowanych oraz bardzo swobodne zasady poruszania się pośród wypełnionych regałami książek.