17 czerwca grupa uczniów naszej szkoły pod opieką prof. Beaty Skwary uczestniczyła w zajęciach na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, otwierających współpracę dydaktyczną II LO z uczelnią. Wykład dra Grzegorza Głoda dotyczył podstaw ekonomii – zagadnień związanych z funkcjonowaniem rynku oraz zarządzaniem przedsiębiorstwem. Z dumą informujemy, że uczestnicy zajęć potrafili odpowiedzieć na niektóre pytania wykładowcy, a nawet podawali przykłady. Następnie przedstawiciele działu promocji uczelni oprowadzili grupę po campusie: odwiedziliśmy m. in. bibliotekę wydziałową oraz siedzibę Zespołu Pieśni i Tańca Silesianie.

Przyszłoroczna współpraca rozpocznie się w październiku. Już teraz zapraszamy zainteresowanych ekonomią do udziału w kolejnych spotkaniach cyklu!

centrum_ue