15 grudnia 2017 r.odbyły się w Pałacu Młodzieży w Katowicach obchody 60-lecia Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Kaczątko”. Wydarzenie to, odbywające się w sali teatralnej Pałacu Młodzieży, uświetnili nasi uczniowie, a konkretnie – zespół taneczny działający pod kierunkiem prof. Pawła Didkowskiego. Nasi tancerze zaprezentowali się w następujących kategoriach: walc, polonez oraz zorba.
Tego dnia na deskach teatru wystąpili:
– w polonezie Katarzyna Chmielowska, Zuzanna Muszyńska, Anastazja Skutta, Mikołaj Guzikowski, Filip Czarnecki, Szymon Fortuna, Antoni Anczyk, Krzysztof Gołąb, Natalia Młynek, Natalia Wijas, Jakub Palian, Łukasz Papaj, Julia Frączek, Laura Szamota, Ania Radziejewska, Marek Ostrówka, Robert Saganowski oraz Martyna Smerczek,
– w walcu wiedeńskim Natalia Młynek i Antoni Anczyk;
– w zorbie Michał Giec oraz Bartłomiej Zdziebko (absolwenci)
Warto dodać, że nasi tancerz reprezentowali także szkołę w czasie II Śląskiego Festiwalu Nauki w  dniach 1-2.12.2017, prezentując piękny układ poloneza w historycznych strojach.
Zapraszamy do zobaczenia filmowej i fotograficznej relacji z występu:
https://www.youtube.com/watch?v=Q8iZsDhaj-8&feature=youtu.be