Gdyby nie pandemia Covid-19, w marcu odbyłaby się kolejna edycja Regionalnej Sesji Matematycznej. Konferencja organizowana przez naszą szkołę na stałe wpisała się w tradycję obchodów Międzynarodowego Dnia Liczby Pi.

Z tej okazji, od dziewiętnastu lat spotykamy się w gronie nauczycieli śląskich szkół oraz uczniów szczególnie zainteresowanych matematyką, a honorowy patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Katowice i Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej. Stałym punktem programu są wykłady popularyzujące matematykę i jej zastosowania, prowadzone przez pracowników naukowych śląskich uczelni oraz referaty przedstawiające uczniowskie rozwiązania problemów matematycznych, a także koncerty muzyczne.

Dokumentacja Regionalnych Sesji Matematycznych obejmuje foldery z programem konferencji na każdy rok oraz wydawnictwa jubileuszowe – np. księgę pamiątkową na 10. lecie święta matematyki w II LO.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku odbędzie się spotkanie w gronie pasjonatów królowej nauk.

Tymczasem poniżej zamieszczamy link do wykładów z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby Pi, które proponuje Politechnika Białostocka: http://pi.wi.pb.edu.pl/