We wtorek, 21 marca, po raz 15. odbyła się Regionalna Sesja Matematyczna. Tegoroczna edycja, objęta patronatem Prezydenta Miasta Katowice, przebiegała pod hasłem Matematyka rozwija wyobraźnię.
Po uroczystym otwarciu konferencji przez dyrektor II LO, dr Jolantę Mol, prowadzący przedstawili krótką prezentację na temat twórczości artystów, których inspirowała matematyka – malarzy abstrakcjonistów – Kazimierza Malewicza i Pieta Mondriana oraz konceptualisty Romana Opałki.
Wykład inauguracyjny, Biomechanika narządu ruchu człowieka, wygłosił dr hab. inż. Robert Michnik z Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej. O  konsumentach i grafach – jak matematyka może wspomagać zarządzanie? opowiedziała dr inż. Ewa Pośpiech, reprezentująca Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach. Dzięki przedstawionej przez nią graficznej analizie ruchu klientów po alejkach supermarketu, zawsze już będziemy wybierali najkrótsze trasy.
Referaty uczniów obejmowały problematykę nieskończoności i paradoksów, liczb trójkątnych i czworościennych, równań diofantycznych oraz systemów liczbowych.
Gimnazjaliści próbowali swoich sił w konkursie Matematyka – nie taka straszna.

Z przyjemnością przedstawiamy wyniki zmagań Gości z zadaniami konkursowymi:
I miejsce – Marcin Regieniec
Gimnazjum nr 21 im. Adeli Korczyńskiej w Katowicach
II miejsce – Maciej Bolesta
Gimnazjum nr 12 w ZSO nr 2 im. Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej
III miejsce – Bartosz Romanowski
Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wojciecha Korfantego w Mysłowicach

Gratulujemy zwycięzcom!

Święto matematyki uświetniły występ duetu (skrzypce i flet) uczniów klasy dyplomowej PSM II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach oraz koncert uczniów naszej szkoły, którzy wykonali utwory muzyki popularnej oraz improwizacje rockowo-metalowe.