9 grudnia 2016 o godzinie 16.30 rozpoczął się w naszej szkole Maraton Pisania Listów w ramach akcji Amnesty International.

W naszej szkole projekt ten rozpropagowała i przeprowadziła Anna Terlecka z klasy 1b1 , a w akcji wzięło udział prawie 40 osób.

Udało się nam napisać przeszło 200 listów i wysłaliśmy je do przywódców państw, gdzie łamie się prawa człowieka m.in. do Egiptu, Turcji, Kanady, Stanów Zjednoczonych, Chin czy Azerbejdżanu. Zapoznaliśmy się z historiami, czasami bardzo tragicznymi, ludzi, którzy mają odwagę stanąć w obronie innych. Są więzieni, torturowani, prześladowani na całym świecie. Ujęła nas historia albinoski Annie Alfred z Malawi, Eren Keskin z Turcji czy Hellen Knott walczącej o zaniechanie budowy hydro-elektrowni w Kanadzie, czy znana na całym świecie sprawa Edwarda Snowdena. Cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tę cenną akcję organizowaną już po raz 16 na całym świecie.

Grażyna Paździorek