Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oddaje w Państwa ręce nowe narzędzie, dzięki któremu licealiści, ich rodzice, ale także€“ nauczyciele i dyrektorzy liceów będą mogli sprawdzić, jak na rynku pracy radzą sobie absolwenci szkół wyższych.

 

ELA -€“ bo o niej tu mowa -€“ to system monitoringu Ekonomicznych Losów Absolwentów. Dysponuje wiedzą na temat 750 tys. absolwentów polskich uczelni i pokazuje, ile zarabiają, jak długo szukają pracy lub też ilu jest wśród nich bezrobotnych. To jedyny na świecie system, który generuje automatyczne raporty o każdym kierunku studiów każdej uczelni w kraju -€“ opracowali go naukowcy z Uniwersytetu Warszawskiego.

 

Co roku maturzyści, opuszczający mury liceów, przechodzą spod jurysdykcji Ministerstwa Edukacji Narodowej do Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Resort nauki chce, aby to przejście było jak najbardziej pomyślne dla młodych ludzi.

 

Służyć temu ma właśnie ELA i zawarte w niej informacje: http://www.ela.nauka.gov.pl/