Już po raz drugi w historii naszej szkoły delegacja z Polski (Weronika Kandora z Gimnazjum nr 2 i Jan Gerber z naszego II LO) oraz jeden „faciliator” (Michalina Drozd z II LO) pod opieką nauczycielki j. angielskiego z Gimnazjum nr 2, pani Teresy Halkiewicz, brała udział w międzynarodowej konferencji „Let’s Take Care Of The Planet” organizowanej przez fundację Monde Pluriel pod patronatem między innymi Unii Europejskiej i UNESCO.

Konferencja, która odbyła się w dniach 19-23 maja 2015 r. w siedzibie Komitetu Regionów w Brukseli miała za zadanie edukować młodych ludzi w zakresie organizowania akcji ekologicznych w swoich regionach. Celem spotkania było także sformułowanie apelu „Call for responsibilities”, który nakreśla zobowiązania wobec natury, jak i obawy młodych ludzi, jest także wezwaniem instytucji i wielu polityków do wzięcia odpowiedzialności za stan naszej planety.

Trzydniowe warsztaty rozpoczęły się ceremonią otwarcia, na której delegaci mieli przyjemność wysłuchać przemów Isabelle Durant (członkini Parlamentu Europejskiego) czy Edith Sizoo (autorki wielu książek i podróżniczki, członkini European SPES Institute) oraz wielu innych wybitnych osobistości ze świata polityki i dziennikarstwa. Warsztaty odbywające się w trakcie konferencji miały na celu pokazanie młodym ludziom, jakie akcje ekologiczne mogą sami zainicjować i jak pomagać naturze, nie tylko segregując śmieci, ale także rozmawiając z politykami czy organizując akcje przy użyciu mediów społecznościowych.

Zwieńczeniem ciężkiej pracy było uczestnictwo w warsztatach „Production Workshop”, gdzie omawiane idee mogły być wcielone w życie. Przy współpracy ze specjalistami od produkcji plakatów, video czy dziennikarzami delegaci mogli zaprezentować się ze swojej twórczej strony. Na konferencji nie zabrakło również prezentacji krajów, podczas których nasza delegacja nauczyła kolegów i koleżanki z zagranicy kroków poloneza. Była również okazja do zawarcia niezapomnianych znajomości i zmiany sposobu myślenia o naszej planecie.