W roku 2018 najważniejszym wyróżnieniem II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach Kapituła Lauru postawiła uhonorować Jakuba Szylla z klasy 3h1. Nagroda została wręczona naszemu abiturientowi podczas Akademii Ostatniego Dzwonka 27 kwietnia 2018.

Przeczytaj Laudację wychowawcy – mgr Katarzyny Obrochty – przeczytaną podczas akademii: Laudacja

Serdecznie gratulujemy naszemu najlepszemu absolwentowi!

Od 2008 r. w II Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach zasłużony absolwent o wybitnej osobowości otrzymuje najwyższe wyróżnienie szkoły – Laur Absolwenta, który przyznawany jest przez dziesięcioosobową Kapitułę Lauru Absolwenta. W skład Kapituły wchodzi dyrektor jako przewodniczący i nauczyciele wszystkich specjalności. Nominacje do Lauru zgłaszane są przez uczniów oraz wychowawców klas trzecich.

Podczas Akademii Ostatniego Dzwonka w obecności całej społeczności szkolnej, Rady Rodziców i zaproszonych gości Laureat otrzymuje Laur w kształcie medalu odlanego z brązu, na którym widnieje grawer z nazwiskiem Laureata i rok otrzymania nagrody. Projektantem i wykonawcą naszego szkolnego Lauru jest wybitny rzeźbiarz – Gerard Grzywaczyk, uznany śląski artysta nagrodzony w wielu konkursach w kraju i za granicą.

PEŁNA LISTA LAUREATÓW – W ZAKŁADCE LAUR ABSOLWENTA