Informujemy, że w ogólnopolskim Rankingu Liceów Ogólnokształcących magazynu „Perspektywy” nasza szkoła po raz kolejny znalazła się w gronie placówek oznaczonych Srebrnym Znakiem Jakości. W piśmie potwierdzającym nasze osiągnięcia edukacyjne czytamy m.in.:

 

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Katowicach jest wśród 500 najlepszych liceów w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Liceów i Techników PERSPEKTYWY 2018 i przysługuje mu tytuł „Srebrnej Szkoły 2018”


„Srebrna Konopnicka” znalazła się wśród 300 najlepszych liceów w Polsce. Warto także podkreślić, że w rankingu wojewódzkim znaleźliśmy się na wysokiej, 30 pozycji!

 

Srebrny Znak Jakości potwierdza wysoki poziom kształcenia w naszej szkole, a także zaangażowanie naszych uczniów! Mamy nadzieję, że wyróżnienie to stanie się dla kolejnych roczników uczniów szkół podstawowych zachętą do wyboru Konopnickiej jako kolejnej przygody edukacyjnej!