„Konopnicka czyta” – pod tym hasłem rozpoczynamy w naszym Liceum nowy cykl wydarzeń związanych z literaturą, książką i czytelnictwem. Dzięki wsparciu finansowemu z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dla biblioteki gimnazjalnej nasza biblioteka szkolna wzbogaciła się o kilkaset nowych pozycji!

Są to książki wyjątkowe – przede wszystkim znakomite dzieła dwudziestowiecznej i najnowszej prozy światowej i polskiej. Dzięki tym tytułom księgozbiór naszej biblioteki stanie się wspaniałym źródłem poznania zróżnicowanych tendencji kultury najnowszej, a przede wszystkim pozwoli naszym uczniom na doświadczenie wielu czytelniczych przygód.

W najbliższym czasie odbędzie się w naszej szkole szereg wydarzeń poświęconych literaturze i książce, m.in konkursy na komiksy, plakaty i memy inspirowane literaturą piękną. Będziemy o nich wszystkich informować na stronie internetowej szkoły.

Już dziś zapraszamy do polubienia specjalnej strony inicjatywy uruchomionej na Facebooku: Konopnicka czyta.

Będziemy tam prezentować zakupione do biblioteki książki, krótkie recenzje, filmy z recenzjami uczniowskimi, zdjęcia.

#konopnickaczyta