Dnia 3 grudnia odbył się Finał Wojewódzki w Pływaniu Dziewcząt i Chłopców. Na starcie w Dąbrowie Górniczej stanęło 16 szkół, które wygrały rywalizację w swoich powiatach (wcześniej nasza szkoła pokonała 14 szkół  w Katowicach). Reprezentacja chłopców II LO zdobyła drugie miejsce, ulegając jedynie Szkole Mistrzostwa Sportowego z Raciborza, pokonując pozostałe szkoły, w tym również sportowe. Reprezentacja dziewcząt ukończyła rywalizację na trzecim miejscu. Na ogromny sukces całej reprezentacji Konopy złożyły się starty indywidualne, szczególnie należy podkreślić, iż obie nasze drużyny zdobyły srebrny medal w sztafecie 8 razy 50 m stylem dowolnym. W skład srebrnej reprezentacji chłopców weszli: Marcin Władyka, Maciej Nowakowski, Paweł Pronobis, Mateusz Kołodziej, Bartosz Łuczak, Szymon Ellgoth, Wojciech Pawłowski, Mateusz Smok. Drużyna dziewcząt to: Edyta Czech, Olga Bukowska, Wiktoria Kondrot, Milena Orpel, Julia Jakimowicz, Aleksandra Goj, Aleksandra Szczygieł, Anna Węgrzyn. 
Rezerwowymi zawodnikami byli: Kamila Fąfera, Oliwia Maśląg, Julia Sordyl, Kamil Kubarski, Paweł Skutta, Bartłomiej Uryga, Adam Chodnicki. Opiekunem obu naszych drużyn była prof. Agnieszka Litwińska-Pruciak.

Gratulujemy!!