Drodzy Czytelnicy,
Zapraszamy do lektury wakacyjnego – ostatniego w tym roku szkolnym numeru naszej gazety. Znajdziecie w nim sporo ciekawych artykułów.
Szczególnie polecamy wywiady z naszymi nauczycielami. Prof. A. Nędzi i Prof. M. Furman, które opowiedziały redaktorkom Konopa Press o tym jak spędzają wakacje, jak odpoczywają i co lubią robić w wolnym czasie.
Zainteresować Was mogą sondaż i sonda dotyczące tego jak uczniowie Konopy zamierzają spędzić wakacje.
Warto także zapoznać się z propozycjami wakacyjnych wycieczek na uczniowską kieszeń, sposobami na produktywne wakacje czy propozycją na city tour w Brukseli.
W numerze poruszamy też poważniejsze tematy – artykuły na temat stresu w szkole czy niemarnowania jedzenia mogą skłaniać do przemyśleń i refleksji.
W wolnym czasie zachęcamy relaksu z opowiadaniem pt.: „ Żeglarz i zamek z piasku” lub skorzystania z naszych porad na temat wakacyjnego makijażu i zdrowego odżywiania (przepisy na małe co nieco).
A dla miłośników sztuki (i nie tylko) mamy Galerię plakatów, które zostały wykonane przez naszych uczniów pod okiem Pani Profesor J. Górczyńskiej.

Zachęcamy do lektury.
REDAKCJA

A dla przypomnienia Konopa Press nr 5

Drodzy Czytelnicy,
zapraszamy do lektury kolejnego numeru naszej gazety. Znajdziecie w nim sporo ciekawych artykułów.
Szczególnie polecamy wywiady z naszymi nauczycielami. Julio i Laura opowiedzieli redaktorkom Konopa Press o tym jak wygląda nasz kraj w oczach Hiszpanów.
Profesor J. Górczyńska nie tylko pokazała swoje prace, ale też opowiedziała o zainteresowaniach i zdradziła skąd się wzięło połączenie nauczania plastyki i EDB. Dzięki Pani Profesor powstały propozycje loga gazety stworzone przez pierwszoklasistów, które znajdziecie na ostatniej stronie.
Kolejny wywiad, który warto przeczytać to rozmowa z tegorocznym absolwentem – Przewodniczącym Młodzieżowej Rady Miasta Katowice – Krzysztofem Buchtą.
Dla chcących poszerzyć swoją wiedzę bardzo polecamy artykuł o złotym podziale w matematyce, przyrodzie i architekturze.
Mamy też dla was propozycję odwiedzenia Ogrodzieńca i Pszczyny – relację z wyjazdu integracyjnego naszej redakcji.
W numerze nie zabrakło też stałych rubryk takich jak recenzji książek, opowiadania z pamiętnika pesymisty, sporej dawki ciekawostek ze świata muzyki czy przepisów na małe co nieco.
Zachęcamy do lektury.

KONOPA PRESS Wyd. 5 2022/2023 by Beata Rutkowska – Issuu