14 listopada 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadpodstawowych w Pływaniu. Uczniowie reprezentujący II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Katowicach odnieśli szereg indywidualnych zwycięstw, które zapewniły naszej szkole I miejsce drużynowo zarówno w kategorii dziewcząt, jak i chłopców. Indywidualnie swoje konkurencje wygrały: Edyta Czech (50 m st. grzbietowym), Olga Bukowska (100 m st. zmiennym), Wiktoria Kondrot (100 m st. grzbietowym), Amelia Lyszczyna (100 m st. dowolnym), drugie miejsce stylem dowolnym zajęła Milena Orpel (50 m), a trzecie Julia Jakimowicz (50 m st. klasycznym) oraz Aleksandra Goj (100 m st. klasycznym). Czwarte miejsce na dystansie 50 m st. motylkowym zajęła Aleksandra Szczygieł. Dodatkowo w skład zwycięskiej sztafety dziewcząt weszły: Julia Sordyl i Oliwia Maśląg

Wśród chłopców najlepsi w swoich konkurencjach okazali się Marcin Władyka (100 m st. klasycznym), Maciej Nowakowski (50 m st. klasycznym), Paweł Pronobis (50 m st. motylkowym), II miejsce zajęli: Bartłomiej Uryga (100 m st. zmiennym), Mateusz Kołodziej (100 m. st. dowolnym) i Bartosz Łuczak (50 m st. dowolnym) oraz Szymon Ellgoth (50 m st. grzbietowym), a trzecie miejsce zajął Wojciech Pawłowski (100 m st. grzbietowym). Rezerwowymi zawodnikami byli: Kamila Fąfera, Kamil Kubarski, Paweł Skutta, Jakub Smok, Mateusz Smok, Aleksander Michalski.

Opiekunem pływaków była prof. Agnieszka Litwińska-Pruciak.

Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy, dziękujemy i czekamy na dalsze
sukcesy w finale wojewódzkim.

Poniżej link do szczegółowych wyników zawodów oraz zdjęcia:

https://www.mos.katowice.pl/materialy/upload/wspolzawodnictwo/wyniki/SPG/2019- 2020/Wyniki_Plywania_SPP(Lic)_-_14.pdf