12 października 2018 r. odbyły się Mistrzostwa Katowic Szkół Ponadpodstawowych w Pływaniu. Uczniowie reprezentujący II Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. M. Konopnickiej w Katowicach odnieśli szereg indywidualnych zwycięstw, które zapewniły naszej szkole I miejsce drużynowo zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Indywidualnie swoje konkurencje wygrały: Milena Orpel (100 m st. dowolnym), Aleksandra Szczygieł (50 m st. motylkowym), drugie miejsce stylem klasycznym zajęły Katarzyna Szlęk (100 m) i Julia Jakimowicz (50 m), a trzecie Martyna Zuchowicz (100 m st. zmiennym). Dodatkowo w skład zwycięskiej sztafety dziewcząt weszły: Klaudia Bednarczyk, Klaudia Ropel oraz Natalia Kurpas.

Wśród chłopców najlepsi w swoich konkurencjach okazali się Barłomiej Uryga (100 m st. zmiennym), Marcin Władyka (100 m st. klasycznym), Mateusz Kołodziej (100 m. st. dowolnym) i Paweł Skutta (50 m st. klasycznym), II miejsce na 100 m st. grzbietowym zajął Bartosz Łuczak, a trzecie miejsca zajęli Paweł Pronobis (50 m st. motylkowym) i Maciej Krzyżowski (50 m st. dowolnym). Dodatkowo w skład zwycięskiej sztafety chłopców wszedł Tomasz Ptok. Rezerwowymi zawodnikami byli: Zuzanna Liszka, Justyna Janakiewicz, Maja Majchrzak, Wojciech Frączyk i Karol Drążkiewicz.

Opiekunem pływaków była prof. Agnieszka Litwińska-Pruciak.

Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy, dziękujemy i czekamy na dalsze sukcesy w finale wojewódzkim.

Poniżej link do szczegółowych wyników zawodów oraz zdjęcia:

https://www.mos.katowice.pl/materialy/_upload/wspolzawodnictwo/wyniki/SPG/2018-2019/Plywanie_druzynowe_(12.pdf