13 grudnia 2016 r. w  Dąbrowie Górniczej odbył się Finał Licealiady Młodzieży Szkolnej Województwa Śląskiego w Pływaniu. Nasza szkoła po zaciętej walce z reprezentacjami innych miast, w tym szkołami sportowymi, wywalczyła III miejsce drużynowo w rywalizacji dziewcząt. Reprezentacja chłopców uplasowała się na dobrej, piątej pozycji. Na wspólny sukces złożyło się kilka indywidualnych zwycięstw: Paulina Peda – I miejsce na dystansie 100 m. stylem zmiennym, Zuzanna Janecka – I miejsce 100 m. stylem dowolnym i Katarzyna Szlęk – I miejsce 50 m. stylem klasycznym. Sztafeta dziewcząt w składzie: P. Peda, Z. Janecka, K. Szlęk, E. Stypiński,  P. Jakubiec, O. Dunaszewska, K. Bednarczyk, A. Łapaj zajęła II miejsce, ulegając jedynie zespołowi Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Raciborza. Reprezentacja chłopców startowała w składzie: P. Słowik, A. Pucher, M. Zgórski, A. Klima, M. Pieczonka, M. Zydroń, J. Birecki, M. Wiśniewski oraz W. Frączek.
Opiekunem reprezentacji była prof. A. Litwińska-Pruciak.
Dziękujemy i gratulujemy sukcesu!!!
Poniżej znajdują się szczegółowe wyniki zawodów
http://live.megatiming.pl/szulcik/2016/12_13_dabrowa/index.html