21 listopada 2019 Dyrekcja Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej (DG ds. Tłumaczeń Pisemnych) zorganizowała po raz kolejny konkurs Juvenes Translatores.

Jest to konkurs na najlepsze tłumaczenie wykonane online przez uczniów szkół średnich z Unii Europejskiej. W naszej szkole w konkursie brało udział 5 uczniów wyłonionych w eliminacjach szkolnych. W tym roku rywalizować mogli tylko uczniowie z klas drugich, rocznik urodzenia 2002. O godzinie 10:00 czasu brukselskiego uczniowie w całej Europie, w zakwalifikowanych szkołach, zalogowali się na platformę i tłumaczyli teksty w wybranych dla siebie kombinacjach językowych. U nas były to tłumaczenia z języka angielskiego na język polski oraz z języka hiszpańskiego na język polski. Wyniki zmagań w lutym 2020.

Trzymamy kciuki!