Dziś odbył się o tej samej godzinie w całej Unii Europejskiej prestiżowy konkurs dla młodych tłumaczy – uczniów z rocznika 2001. Pięcioro uczniów klas drugich naszego liceum wyłonionych w eliminacjach wzięło udział w dwugodzinnych zmaganiach z tekstami w językach obcych – 3 osoby tłumaczyły tekst z języka angielskiego na język polski, a dwie kolejne z języka hiszpańskiego na język polski.”Konopnicka” została wybrana w losowaniu szkół – mogliśmy zgłosić do konkursu maksymalnie 5 osób, z całego kraju wybrano tylko 50 szkół średnich, a z całej Europy 700 placówek. Profesjonalni tłumacze w Brukseli sprawdzą teksty i wybiorą zwycięzców. Wyniki poznamy dopiero w lutym 2019. Nagrodą główną jest wyjazd do Brukseli.

Przedstawiamy team naszych młodych tłumaczy:

Michał Janica 2b1
Jakub Buksiński 2a
Ewa Jędrszczyk 2a
Kinga Mrzyk 2h
Izabela Letkiewicz 2h

Trzymamy kciuki!