W ostatnich dniach południowa Polska zmagała się z problemem silnego smogu. Podczas konferencji „Śląskie bez smogu. Jak to zrobić” przedstawiciele władz województwa śląskiego, organizacji ochrony środowiska i lekarze zastanawiali się, co należy zrobić, by Górny Śląsk, Zagłębie i Podbeskidzie stawały się regionami coraz bardziej przyjaznymi mieszkańcom. W debacie, której przysłuchiwali się uczniowie naszej klasy biologiczno-chemicznej (1b2), wzięli udział Wojciech Saługa – marszałek województwa śląskiego; Andrzej Pilot – prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach; Tadeusz Sadowski – Śląski Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska; prof. Andrzej Lekston – Śląskie Centrum Chorób Serca w Zabrzu; prof. Paweł Buszman – prezes Polsko-Amerykańskich Klinik Serca i dr Aleksander Sobolewski – dyrektor Instytutu Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

 

Relacja prasowa znajduje się na stronie organizatora debaty – „Gazety Wyborczej”.