W piątek 24 maja na boisku sportowym Ośrodka Sportu i Rekreacji w Katowicach-Szopienicach odbyły się ćwierćfinały, półfinały i finał Mistrzostw Katowic Szkół Ponadpodstawowych w Piłce Nożnej Dziewcząt.

Eliminacje grupowe zostały rozegrane jesienią. W ich wyniku wyłonione zostały dwie grupy szkół ponadpodstawowych, które spotkały się w piątek w dalszym etapie rozgrywek. Nasze dziewczęta zdominowały rozgrywki grupy 1, wygrywając wszystkie mecze bez straty nawet jednaj bramki! Do półfinałów awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

W pierwszym półfinale nasze dziewczęta pokonały reprezentację III LO im. A. Mickiewicza 6:0. W 2 półfinale ZSTiO nr 2 pokonał reprezentację X LO im. I. Paderewskiego 1:0. W meczu o III miejsce X LO wygrało z III LO 2:0.

Nadszedł moment walki dwóch bardzo wyrównanych zespołów o I miejsce. Nasze dziewczęta, ubiegłoroczne mistrzynie, przystąpiły do meczu bardzo zmotywowane, ale w regulaminowym czasie, mimo wielu wspaniałych akcji, strzałów i obron, mecz zakończył się wynikiem 0:0. Nie było dogrywki, ale rzuty karne, czyli wielka loteria. Po trzech seriach rzutów karnych – wynik remisowy 2:2. Po czwartej serii nadal 2:2. O wyniku meczu zadecydowała piąta seria rzutów karnych, którą wygrały reprezentantki ZSTiO nr 2. Ostateczny wynik 2:3.

Nie udało się tym samym obronić tytułu mistrzowskiego, ale nasze dziewczęta zdobyły wicemistrzostwo Katowic. Serdecznie im gratulujemy! Szczególne podziękowania składamy abiturientkom szkoły, które reprezentowały nas przez trzy lata: Madzi Bryłce (3h) – kapitanowi drużyny (atak), Julii Włoch (3b2) – atak, Julii i Justynie Janakiewicz (3b1) – ofensywna pomoc), Julii Wilczek (3b2)- bramka, Karolinie Szymurze (3b2) – obrona. W reprezentacji grały także Nadia Przytuła (2a) – obrona, obrona- stoper, Nicola Kobiór (defensywna pomoc) i Ola Wczasek( defensywna pomoc) – obie z kasy 1b2.

Jeszcze raz Wam dziękujemy i gratulujemy!